Subscribe For Free Updates!

We'll not spam mate! We promise.

6 Kasım 2015 Cuma

İnternetten Para Kazanma

Evet arkadaşlar sizlere öyle taktikler anlatacağım ki oturduğunuz yerden paraların nasıl geldiğine kendiniz bile şaşıracaksınız. Siz arkanıza yaslanmış televizyonunuzu izleyip,  çekirdeğinizi çitlerken banka hesabınıza 100 er 200 er Türk liraları geçiyor olacak. Ne kadar güzel öyle değil mi ? simple-smile.png İnternetten para kazanmak için ilk adımda bilmeniz gereken şey bunların koca bir YALAN ! olduğu.
Merhaba arkadaşlar, öncelikle bir web sitesi açmayı bilmiyorsanız , web sitesi açarsam nasıl para kazanırım veya ben web sitesiyle filan uğraşamam ama benim para kazanam lazım diyorsanız tam yerine geldiniz. Sizlere bir ayda nasıl 18.000TL gibi bir miktarı kazanabileceğinizi anlatacağım , sakın korkmayın bu yazı internette dolaşan ,sizin paranızı çalmaya çalışan reklamlardan değil. Hiçbir şekilde para harcamayacaksınız veya hiçbir bilginizi vermeyeceksiniz . Siz bu söylediklerimi yaptıktan sonra para kazanırken zaten benim üzerimden de bir işlem yapmaycaksınız. Ben sizlere kendi işinizi yaparak nasıl kazanabileceğinizi anlattım sonuna kadar okumanızı şiddetle tavsiye ederim iyi okumalar. simple-smile.png
Arkadaşlar öyle hayal ettiğiniz gibi ben yatayım hiçbir şey yapmayayım para öyle kendiliğinden gelsin olayı yok bunu söyleyenlere inanmayın !
Emek vereceksiniz , uğraşacaksınız , çaba harcayacaksınız sonra meyvesini yemeye başlayacaksınız.
  1. YouTube ile para kazanma,
  2. Adsense ile para kazanma,
  3. Sosyal medya ile para kazanma,
  4. Kendi yazılarınızı yazarak para kazanma.
Öncelikle son zamanlarda çok popüler olan,
YOUTUBE üzerinden para kazanmaktan bahsedeceğim.
Youtube de hepimizin de gördüğü, bildiği üzere neredeyse bütün videolarda reklam var.
Youtube tamamen kendi çektiğiniz videoları destekliyor yani video içinde telif hakkı bulunan şarkı başka video görüntüsü veyahut başka telif hakkı bulunan materyaller var ise hesabınız askıya alınabilir bunlara kesinlikle dikkat ediyoruz…
Benim sizlere tavsiyem bir led alıp kendi kameranızın karşısına geçip birşeyler anlatmanız ,bu ara türkiyede youtubede popüler olan kanallar arasında; “Oyun Tanıtım , Makyaj , Kendin Yap , Müzik” kanalları ilk sıralarda tabi bir şarkıcı değilseniz müzik kanalı size göre değildir. Bayan kullanıcılar yoğunlukla Makyaj kanalları ile ilgileniyorlar, bu konuda bayağı bir yoğunlaşma başlamış durumda ve eğer makyaj ile ilgili bir kanal açarsanız ve düzenli olarak içerik girerseniz milyarlar kazanmanız hiçte zor olmayacaktır. Erkek kullanıcılar için Oyun tanıtımı, Kendin Yap kanalları daha uygun olacaktır.
Bunlar dışında bilginiz olan konular hakkında da videolar çekmeniz sizin için hem eğlenceli hemde para kazandırıcı olacaktır.
Yapmanız gereken tek şey ; Bir Adsense hesabı açıp YouTube hesabınız ile senkronize etmektir , sonrasında eklediğiniz videolardan gelen paraların keyfini sürmeye başlayabilirsiniz.
Unutmayın bu konu hakkında yılmamalısınız başarılı olmak için yapmanız gereken şeyleri bilmelisiniz.
Not : Adsense hesabını senkronize etmek için youtube üzerinde çekilmiş çok detaylı videolar var, tabiki onlardan anlamaz iseniz yorum olarak bırakın ben sizlere bir video hazırlarım.
Adsense ile para kazanma.
İlk olarak Youtube üzerinden Adsense hesabımızı bağlayabiliyoruz demiştik , ikinci olarak en rahat olan Blogspot yeni adıyla Blogger açarak çok kolay bir şekilde bağlayabilirsiniz.
Adsense , üzerinde birçok önemli firmanın bulunduğu google ın sağladığı bir reklam ağıdır.
Bana mı reklam vericekler sakın demeyin bu sistem sayesinde her sayfanıza en ünlü şirketlerin bile reklamını koyabilir, onlardan yüksek miktarda paralar kazanabilirsiniz.
WEBMASTER’lar için adsense kısmına gelir isek kendinize ait bir alan adınız var ise ve bu alan adınızda bir web siteniz var ise google a adsense için başvuruda bulunabilirsiniz ilk etapta siteniz incelenecektir ikinci etapta ise sitenize yerleştirmeniz için reklam kodu verilecektir bu süreçler içersinde uymanız gereken kurallara titizlikle uymaz iseniz google sizlerle çalışmak istemeyecek reklamları geri çekecektir.
Peki bu kurallar nedir ?
Kaba taslak sizlere en önemli kurallardan bahsedeceğim detaylı bilgileri google ın adsense koşulları sayfasından ulaşabilirsiniz.
Hazır sistem kullanın !
Öncelikle sitenizde bulunan scriptin çalıntı olmaması gerekiyor ya hazır bi script kullanmalısınız yada kendiniz yapmalısınız.  İllegal yollarla kurulmuş web siteleri google tarafından sevilmezler. Tavsiye edebileceğim içerik yönetim sistemleri arasında WordPress en önde gelmektir. Bende kendi web sitemde WordPress kullanmaktayım.
Özgün içerik  
Kesinlikle en önemli şeylerden birisi özgün içeriktir.Sitenizde siz siz olun başka yerlerden alınma şeyler paylaşmayın google genel olarak emek hırsızlığına bayağı bir önem veriyor, hem sıralamalarda yükselmeniz hemde adsense kabul edilmeniz için gereken en önemli şeylerden birisi özgün içeriktir.
Sosyal medya ile para kazanma.
Sosyal medyada özellikle şu aralar instagram butikleri çok populer durumda. Bir instagram butik hesabı açıp alibaba üzerinden 0.5 $ 1 $ gibi ucuza aldığınız şeyleri türkiyede çok rahat bir şekilde 10 15 lira gibi fiyatlarda satabilirsiniz ,fakat bunun için öncelikle bir çevre toplamanız gerekmekte.  Gereken çevreyi toplamak için bazı kampanyalar yapabilirsiniz; örneğin bu resmi paylaşanlar arasından seçeceğimiz bir kişiye şu kolyeyi hediye ediyoruz gibisinden yapılan güzel kampanyalar hem müşteri güveni kazandırır hemde müşterilerinizin ilgisini çekecektir. Onlarda sizlere kendi çevresinde bu işlerle ilgilenen takipçiler yollayacaklardır en doğal takipçi edinme yöntemi bunlardır. Bir diğer sosyal medya yöntemi ise twitter veya facebook  gibi kökleşmiş sosyal mecralarda yüksek takipçiniz var ise bu hesaplarınızda reklamlar yayımlayabilirsiniz. Sizin yayımladığınız reklamları almak için webmaster forumlarında bulunan sosyal medya bölümlerine göz gezdirebilirsiniz oralarda reklam vermek isteyen insanları bulabilirsiniz. R10.net bu konuda çok geniş bir alt yapıya sahiptir.
Kendi yazdığınız yazılarla para kazanma.
Öncelikle bunun iki farklı yolu var ilk yol benim tavsiye ettiğim fakat biraz uğraştırıcı bir yol ; Adsense ile para kazanma kısmında da bahsettiğim gibi bir blogspot açıyorsunuz veya kendi web sitenizi açıyorsunuz. Açtığınız web sitesinin içine google adsense reklamlarını koyup kendi yazılarınızı yazıyorsunuz okunma oranlarına göre para kazanıyorsunuz fakat kesinlikle reklama tıklamaya teşvik edici şeyler yazmayın google böyle şeyleride sevmez . simple-smile.png
Birde satma yöntemi var bu yöntem web sitesi sahibi olup yazı yazmaya vakti olmayanların işlerine geliyor. Sizden satın aldıkları yazıyı kendi web sitelerinde yayımlıyorlar size de kelime başına ücret veriyorlar 100 kelime 1, 2 tl şeklinde kendi fiyatınızı belirliyorsunuz. Anlaşma sonrasında web sitesi sahibinin siparişi üzerine size örneğin “moda hakkında bana 1000 kelimelik 10 makale yaz” diyor. Siz makaleleri 100 kelimesi 2 liradan yazsanız 1000 kelime için 20 TL alıyorsunuz, bunu 10 makale ile çarparsak 200 TL ediyor 10 makale için 200 TL  az kazançlı gözükebilir , fakat günde 10 makale yazdığınızı düşünürseniz ayda 300 makale eder ve yaklaşık 6000 TL gibi bir miktar eder. Sadece yazı yazarak ayda 6 bin lira bence gayet iyi bir fiyat tabi bu yazıları uğraşarak kendi sitelerinde yayımlayanlar sizlerden kat be kat fazlasını kazanıyorlar bunu da unutmamak gerek. simple-smile.png
Ek olarak yabancı dillerde yazılan yazılar 100 kelimesi 1,2 $ şeklinde değerlendiriliyor yani 100 kelime başına 3 veya 6 tl gibi bir miktar alıyorsunuz. 6 tl den hesaplarsanız 1000 kelimeyi makale başı 60 TL. Günde 10 tane 1000 kelimelik yabancı dilde yazı yazarsanız, Günlük 600 TL den ayda 18.000 TL Gibi bir ücretle çalışmış oluyorsunuz. Sizlere bu rakamlar imkansız gibi gelebilir fakat hiç de imkansız değiller siz yeterki düzenli çalışmayı bilin hedefiniz için emek sarfedinözgünlüğünüzü asla yitirmeyin simple-smile.png
İletişim Mail : burakbiskici@gmail.com

Please Give Us Your 1 Minute In Sharing This Post!
SOCIALIZE IT →
FOLLOW US →
SHARE IT →
Powered By: BloggerYard.Com

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberci

Destek3

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...